Kaip pradėti freelancinti? 7 patarimai

Darbas sau atrodo kaip svajonė? O kas jeigu pasakysime, kad šiuo metu yra pats geriausias laikas įgyvendinti savo svajones ir pagaliau dirbti ne tik tai, kas Jums patinka, tačiau ir tokiu metu – kai norisi, galiausiai, kur kas paprasčiau reguliuoti darbo užmokestį?

Kaip pradėti freelancinti? 7 patarimai

Taip, šiuo metu freelancinimas tikrai „pasiekiamas“ daugeliui. Tokią galimybę suteikė kompiuteris. Svarbiausia rasti savo nišą ir nugalėjus visas baimes daryti tai, kas Jums patinka.

O mes pateiksime 7 patarimus, kurie padės pačius pirmus žingsnis žengti tvirtai.

 1. Apskaitos vedimo programa.
  Dažniausiai dirbama pagal individualią veiklą. Kadangi tai yra patogiausias darbo įteisinimo būdas. Individuali veikla pagal pažymą džiugina tuo, kad mokami mokesčiai tik nuo pajamų, tad nereikia pergyventi, kad atsidursite minuse. Sodrai.
 2. Susipažinkite su mokesčiais.
  Mokami mokesčiai yra GMP, kuris mokamas VMI, taip pat ir VSD bei PSD, kuris yra mokamas. Asmuo, kuris pirmą kartą pradėjo verstis veikla nuo 2018-ųjų metų – pirmus metus gali nemokėti VSD ir PSD nuo pelno. Žinoma, tai labai palengvina pačius pirmus naujos veiklos realizavimo planus.
 3. Ištirkite rinką.
  Kad ir kokia veikla bus pradedama – visada reikia kuo geriau ištirti rinką. Reikia suprasti – kas yra Jūsų klientai ir kokiomis priemonės juos geriausiai galima pasiekti. Tai padeda susidaryti tikslo siekimo planą, žingsnius, kurių reikia laikytis.
 4. Kas yra Jūsų konkurentai?
  Taip pat reikia analizuoti konkurentus, kadangi turėsite ieškoti metodų, kurie gali padėti juos pralenkti. Tikslas yra kad klientai sakytųsi Jūsų paslaugas, o ne kitų.
 5. Turėkite portfolio.
  Taip pat siūlome po ranka visada turėti pavyzdžius, kuriuos bus galima parodyti potencialiems klientams.
 6. Nustatykite objektyvias kainas.
  Reikia daugiau dėmesio skirti ir kainų nustatymui. Visada geriausias būdas žiūrėti į konkurentų įkainius. Žinoma, jie gali būti labai įvairūs, kadangi kinta ir specialisto kompetencija. Visgi, bent jau preliminarus vaizdas bus.
 7. Tobulinkitės.
  Galiausiai – visada reikia gilinti savo žinias, kadangi tai padės Jums tapti konkurencingu ir uždirbti iš to, ką siūlote.
  Siekti daugiau ir gyventi geriau – būtina. Kiekvienas turi tokias galimybes. Tik ne visi ima likimą į savo rankas ir siekia tikslo. Mes siūlome – daryti. Nes tik dabar – bus rezultatas.
Interneto vizija